אודות

שמי רן יפת ואני מתכנת אתרים בן 22 מקרית אונו.
אני בעיקר מתכנת באמצעות XHTML, CSS, JavaScript, PHP + MySQL.
את כל הידע שלי צברתי באמצעות למידה עצמית.

פיתוח באינטרנט [2000-2010]:

התחלתי את צעדי הראשונים באינטרנט בשנת 2000 (קורס בניית אתרים ב HTML)
ב-2001 הקמתי אתר פשוט ב HTML לסדרה פוקימון. קיבלתי תגובות טובות על האתר והחלטתי לפתח את היכולות שלי בשביל להקים אתרים טובים יותר וחכמים יותר.

בקיץ של שנת 2002 עבדתי במשך חודשיים על האתר הרציני הראשון שלי (גיל 14) אתר למשחק הרשת הפופולארי ליטל פייטר. את האתר בניתי באמצעות HTML, ASP ושימוש ב Access בתור מסד נתונים. האתר הזה היה ההצלחה הראשונה שלי וצבר תאוצה בקצב מרשים.
באתר ההוא פיתחתי מערכת ניהול תוכן, מערכת משתמשים ומערכת פורומים.

בשנת 2004 התחלתי ללמוד PHP בשילוב עם MySQL וגם התעמקתי יותר ב JavaScript ו CSS.
באותה שנה חבר שלי הכיר לי סדרה בשם נארוטו שמאוד אהבתי והחלטנו ביחד להקים אתר לסדרה הזאת.
את האתר בניתי באמצעות XHTML, CSS, PHP, MySQL באתר בניתי מערכת משתמשים, מערכת תגובות ומערכת ניהול תוכן.

בין השנים 2004-2007 התעסקתי בפיתוח על האתרים שלי. בין אם זה פיתוח אפשרויות חדשות למערכת ניהול התוכן של האתרים, כתיבת מודים למערכת הפורומים (IPB) והעלאת עיצובים חדשים לאתרים (XHTML + CSS)

בשנת 2007 עברתי בחברת MarsPC בתור מתכנת PHP כאשר שם גיליתי את הפריימוורק CodeIgniter.
בחברה בניתי אתר תדמיתי עם מערכת ניהול תוכן ומערכת ניהול פרוייקטים פנימית.

באוגוסט 2007 התגייסתי לצה"ל ונאלצתי לקחת הפסקה לשנה מהתחום. האתרים המשיכו לעבוד והתנהלו כרגיל אך לא התחדשו בתחום הפיתוח.

בשנת 2009 כאשר הסתדרתי בצבא מבחינת התפקיד והיציאות חזרתי לתחום הפיתוח והקמתי 2 אתרים חדשים שנוספו לרשת האתרים שלי. בלוג אנימה המבוסס על WordPress כאשר בבלוג התעסקתי ביצירת התבנית והתאמה של מודים. כמו כן הקמתי את האתר "אנימה ביט" אשר מרכז הורדות של אנימה להורדה באמצעות הביטורנט. את האתר בניתי בשימוש ב CodeIgniter המעולה. באתר יש 5 סוגי תכנים שונים, מערכת משתמשים פנימית עם הרשאות כאשר המשתמשים מוסיפים את התכנים שלהם לאתר.

בשנת 2010 עיקר ההתעסקות היתה המשך פיתוח של "אנימה ביט". והתאמה של מערכת WordPress לאתרי "נארוטו ובליץ'" מכיוון שאני מעוניין להעביר אותם למערכת יותר בשלה ועדכנית מאשר המערכת שאני בניתי.

בין השנים 2007-2010 עסקתי בתור פרילאנסר ופיתחתי כמה פרוייקטים ללקוחות פרטיים.

על מנת לחזק את יכולות הצד לקוח שלי בחודש אוקטובר 2010 פיתחתי מערכת ניהול לקוחות שמבוססת כולה על צד לקוח. המערכת נבנתה באמצעות XHTML, CSS3 ובפיתוח אינטנסיבי עם jQuery. הנתונים הגיעו מהשרת (PHP+MySQL) בפורמט JSON.

האתרים שלי:

ב2004 נחשפתי לראשונה לעולם האנימה שגיליתי שקיימות אלפי סדרות אנימה ועשרות אלפי מעריצים בארץ שחובבים את הז'אנר. האתר של נארוטו הצליח מאוד, יותר ממה שציפיתי וגם הפורומים שלו היו מאוד פעילים. ולאחר שנה של פעילות (2005) החלטתי להקים אתר נוסף לסדרה מצליחה נוספת – בליץ'.

ל-2 האתרים היו 2 מערכות פורומים נפרדות ושמנו לב שהמשתמשים רובם זהים אחד לשני, ההודעות שנפתחו בפורום אחד נפתחו מס' דקות אחר כך בפורום השני.

ולכן באפריל 2006, החלטנו להקים את קהילת אנימה ישראל שתרכז את כל מעריצי האנימה לקורת גג אחת ואכן זה הצליח. כמו כן באותה תקופה שידרו בטלויזיה ערוץ אנימה (הוט אנימה ויס אנימה) והפורום שלנו היה הפורום הרשמי של האתר שלהם.

בשנת 2007, קהילת אנימה ישראל היתה במקום 63 במדד אלקסה של 100 האתרים הפופולארים בישראל!

בשנת 2009 הקמתי 2 אתרים נוספים לרשת אנימה ישראל – הראשון ספין צ'אן – בלוג אנימה מבוסס על מערכת וורדפרס והשני אנימה ביט – אינדקס הורדות לביטורנט אשר פיתחתי בשימוש בפריימוורק CodeIgniter.

במסגרת הפעילות על האתרים שלי למדתי גם SEO (ברמה בסיסית) וקידמתי את האתרים שלי במושגים "נארוטו" ו- "בליץ" למקומות הראשונים בגוגל וגם במושג "אנימה" 2 אתרים שלי נמצאים בעמוד הראשון.

האתר הזה:

אני לא מעצב אתרים. אבל את האתר הזה עיצבתי (ברובו) ואני גאה בתוצאה. את הבסיס, המבנה וסידור התוכן אני עיצבתי ונעזרתי ברועי שהפך את העיצוב הבסיסי והפשוט לעיצוב חי ומקצועי יותר.

החלטתי להשתמש באתר הזה ב WordPress כי רציתי שיהיה פה בלוג ובגלל הניסיון שלי עם וורדפרס התהליך היה פשוט מאוד. הדבר הראשון שעשיתי זה המרה של העיצוב שלי מעמוד HTML לתבנית וורדפרס.

השלב השני היה להפוך את עמוד הבית שהיה סטטי לדינאמי ושיציג את התכנים שלי מהרשת.
בשביל להציג את התמונות מפליקר השתמשתי בתוסף flickrRSS שעשה את רוב העבודה.

ובשביל להציג את הציוץ האחרון מטוויטר פשוט השתמשתי בפונקציה המובנית של וורדפרס fetch_rss ושאבתי את המידע מהפיד שלי בטוויטר. והפוסטים האחרונים מהבלוג… קריאה קלה ב Codex של וורדפס הביאה לי את התשובה.

כל ההקמה של האתר הזה לקחה 5 ימים אני חושב שזה לא רע בכלל ;)